Duokiškio miestelio bendruomenė susipažino su A. Šileikos kūryba

Paskelbta: Šeštadienis, 2021 m. gegužės 15 d.

Nuo 2021-04-19 iki 2021-05-07 Rokiškio r., Duokiškio kultūros centre, veikė Utenos rajono tautodailininko Albino Šileikos prieverpsčių paroda. Parodos uždarymo metu autoriui bendruomenės vardu padėkojo jos pirmininkė Giedrės Dagienė. Pasidžiaugė dėl kūrėjo darbų unikalumu, kuriuos pamatė į kultūros centrą atėję miestelėnai. A. Šileikos drožyba prieverpstėse pasižymi išraižytomis smulkiomis detalėmis, ir ne vienam kilo abejonių, ar tai įmanoma išraižyti paprastu drožybos peiliuku, bet įsitikinti galės jau artimiausiu metu, per miestelio šventę, į kurią yra pakviestas meistras dalyvauti.

Skaityti daugiau...

Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių paroda Vilniuje

Paskelbta: Sekmadienis, 2020 m. balandžio 5 d.

2020-02-18 iki 2020-02-29 Lietuvos tautodailininkų sąjungos galerijoje (Stiklių g. 16, Vilniuje) veikė uteniškio Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių paroda. Parodos autorių pasveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, įteikdamas pažymėjimą ir knygą.

Skaityti daugiau...

Utenos tautodailės parodoje ir tautodailininko A. Šileikos prieverpstės

Paskelbta: Sekmadienis, 2020 m. rugsėjo 13 d.

2020-09-08 Utenos kraštotyros muziejuje atidaryta Utenos rajono tautodailininkų darbų paroda, kurioje Utenos visuomenei pristatomi 74 kūrėjų darbai, jų net 95, nes kai kurie menininkai pristatė ne po vieną dirbinį skirtinguose žanruose. Utenos rajono tautodailininkų klubo „Svirnas“ pirmininkė Zita Indriūnienė, pasveikinusi visus dalyvaujančius kūrėjus, akcentavo, kad paroda turėjo įvykti pavasarį, tačiau dėl koronaviruso tradicijos šalyje teko šiek tiek pakoreguoti planus, tad visi mūsų rajono menininkai pasidžiaugti savo ir kitų kūriniais susibėgo rugsėjo mėnesį.

Skaityti daugiau...

A. Šileikos susitikimas su Vilniaus apygardos teismo bendruomene

Paskelbta: Sekmadienis, 2020 m. vasario 16 d.

2019-12-19 Vilniuje Apygardos teisme įvyko tautodailininko Albino Šileikos susitikimas su teismo bendruomenės nariais, kuriems jis papasakojo apie tautodailę, jos šaknis, verpsčių-prieverpsčių paskirtį ankščiau ir dabar. Vėliau vyko prieverpsčių drožinėjimas.

Skaityti daugiau...

Drožybos dirbtuvėlės su uteniškiu A. Šileika

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2020 m. rugpjūčio 13 d.

2020-08-07 iki 2020-08-11 d. Šalčininkų kultūros centre vyko medžio drožybos dirbtuvės. Dalyvavo net 22 vaikai. Užsiėmimo metu dalyviai susipažino su prieverpsčių istorija, bei patys vaikai ant medžio lentelės kūrė savas prieverpstes.

Kiekvieną dieną, dvi valandas trunkantį užsiėmimą vedė tautodailininkas Albinas Šileika, laisvalaikiu užsiimantis medžio drožyba, kuria susidomėjo būdamas 10 metų. Vasara pamažu artėja pabaigos link ir Vasaros edukacijų ciklas taip pat. Pabaigėme ir medžio drožybos užsiėmimus.

Skaityti daugiau...

Pagerbti savanoriai

Paskelbta: Sekmadienis, 2020 m. vasario 16 d.

2019 metų gruodžio 4 dieną Utenos kameriniame teatre įvyko Utenos kraštotyros muziejaus renginys „Šviesioji gyvenimo pusė“. Jaudinantis Utenos kamerinio teatro poezijos spektaklis „Girdėjau Tavo Atodūsį“ privertė nurimti ir stabtelėti... Padėkoti mokytojams savanoriams, tarp kurių buvo ir Albinas Šileika (mokė drožybos amato) prisiminti kartu praleistą laiką.
Odeta Tumėnaite Bražėnienė mokino, kaip pasigaminti angelą ir pasiruošti artėjančioms šventėms. O pasinėrę į Audronės Misiukaitės fleitos garsus, supratome, kad prasideda stebuklingas laukimo metas.
Utenos kraštotyros muziejaus PROJEKTAS „ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ“ Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-20-0002

Utenos kraštotyros muziejaus informacija

Skaityti daugiau...

Tautodailininkas

Albinas Šileika

Tel.: +370 646 03680

El. paštas: albinas@sileikosprieverpstes.lt

http://sileikosprieverpstes.lt