Uteniškio drožiniai – Pakruojo krašto muziejuje "Žiemgala" Žeimelyje

Paskelbta: Pirmadienis, 2021 m. liepos 19 d.

Uteniškio medžio drožėjo Albino Šileikos drožinių paroda šiuo metu eksponuojama 25 darbai. Albinas Šileika – yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, Utenos klubo „Svirnas“ narys. Jo sukurtos prieverpstės, rankšluostinės yra sertifikuotos Lietuvos tautiniu paveldu, bei pripažintas tradicinių amatų meistru. Medžio drožyba susižavėjo dar jaunystėje ir iki šiol noriai dalinasi savo sukurtais drožiniais,  atvešdamas į parodas miestuose, miesteliuose, bei bendruomenėse veda edukacinius užsiėmimus.

Skaityti daugiau...

Gimnazistų susitikimas su tautodailininku iš Utenos

Paskelbta: Pirmadienis, 2021 m. liepos 19 d.

2021-06-04 Kaip sertifikuotas ir tautinį paveldą puoselėjantis tautodailininkas Albinas Šileika buvo pakviestas į Žeimelio gimnaziją, kur bendruomenės nariams surengė edukacinius užsiėmimus,  kurioje meistras mokė drožybos meno. Kol nariai bandė įrankius ir juos mokėsi įvaldyti, meistras mokė ir atsargumo, o po to kiekvienas kūrė vaizduojamus raštus ant medžio lentelės, ir po gauto rezultato liko sužavėti ir dėkoju meistrui už laiką praleistą kartu, gražiam susibūrime nuo kasdienybės rutinos...

Skaityti daugiau...

Duokiškio miestelio bendruomenė susipažino su A. Šileikos kūryba

Paskelbta: Šeštadienis, 2021 m. gegužės 15 d.

Nuo 2021-04-19 iki 2021-05-07 Rokiškio r., Duokiškio kultūros centre, veikė Utenos rajono tautodailininko Albino Šileikos prieverpsčių paroda. Parodos uždarymo metu autoriui bendruomenės vardu padėkojo jos pirmininkė Giedrės Dagienė. Pasidžiaugė dėl kūrėjo darbų unikalumu, kuriuos pamatė į kultūros centrą atėję miestelėnai. A. Šileikos drožyba prieverpstėse pasižymi išraižytomis smulkiomis detalėmis, ir ne vienam kilo abejonių, ar tai įmanoma išraižyti paprastu drožybos peiliuku, bet įsitikinti galės jau artimiausiu metu, per miestelio šventę, į kurią yra pakviestas meistras dalyvauti.

Skaityti daugiau...

Utenos tautodailės parodoje ir tautodailininko A. Šileikos prieverpstės

Paskelbta: Sekmadienis, 2020 m. rugsėjo 13 d.

2020-09-08 Utenos kraštotyros muziejuje atidaryta Utenos rajono tautodailininkų darbų paroda, kurioje Utenos visuomenei pristatomi 74 kūrėjų darbai, jų net 95, nes kai kurie menininkai pristatė ne po vieną dirbinį skirtinguose žanruose. Utenos rajono tautodailininkų klubo „Svirnas“ pirmininkė Zita Indriūnienė, pasveikinusi visus dalyvaujančius kūrėjus, akcentavo, kad paroda turėjo įvykti pavasarį, tačiau dėl koronaviruso tradicijos šalyje teko šiek tiek pakoreguoti planus, tad visi mūsų rajono menininkai pasidžiaugti savo ir kitų kūriniais susibėgo rugsėjo mėnesį.

Skaityti daugiau...

Drožybos dirbtuvėlės su uteniškiu A. Šileika

Paskelbta: Ketvirtadienis, 2020 m. rugpjūčio 13 d.

2020-08-07 iki 2020-08-11 d. Šalčininkų kultūros centre vyko medžio drožybos dirbtuvės. Dalyvavo net 22 vaikai. Užsiėmimo metu dalyviai susipažino su prieverpsčių istorija, bei patys vaikai ant medžio lentelės kūrė savas prieverpstes.

Kiekvieną dieną, dvi valandas trunkantį užsiėmimą vedė tautodailininkas Albinas Šileika, laisvalaikiu užsiimantis medžio drožyba, kuria susidomėjo būdamas 10 metų. Vasara pamažu artėja pabaigos link ir Vasaros edukacijų ciklas taip pat. Pabaigėme ir medžio drožybos užsiėmimus.

Skaityti daugiau...

Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių paroda Vilniuje

Paskelbta: Sekmadienis, 2020 m. balandžio 5 d.

2020-02-18 iki 2020-02-29 Lietuvos tautodailininkų sąjungos galerijoje (Stiklių g. 16, Vilniuje) veikė uteniškio Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių paroda. Parodos autorių pasveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, įteikdamas pažymėjimą ir knygą.

Skaityti daugiau...

Tautodailininkas

Albinas Šileika

Tel.: +370 646 03680

El. paštas: albinas@sileikosprieverpstes.lt

http://sileikosprieverpstes.lt