Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių paroda Vilniuje

Paskelbta: Sekmadienis, 05 Balandis 2020

2020-02-18 iki 2020-02-29 Lietuvos tautodailininkų sąjungos galerijoje (Stiklių g. 16, Vilniuje) veikė uteniškio Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių paroda. Parodos autorių pasveikino Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, įteikdamas pažymėjimą ir knygą.

Skaityti daugiau...

A. Šileikos susitikimas su Vilniaus apygardos teismo bendruomene

Paskelbta: Sekmadienis, 16 Vasario 2020

2019-12-19 Vilniuje Apygardos teisme įvyko tautodailininko Albino Šileikos susitikimas su teismo bendruomenės nariais, kuriems jis papasakojo apie tautodailę, jos šaknis, verpsčių-prieverpsčių paskirtį ankščiau ir dabar. Vėliau vyko prieverpsčių drožinėjimas.

Skaityti daugiau...

Mokiniai svečiavosi pas A. Šileiką

Paskelbta: Pirmadienis, 16 Gruodis 2019

2019 m. gruodžio 11 d. 3–4 klasių mokiniai svečiavosi pas Utenos apskr. VPK Utenos rajono tautodailininką, medžio drožėją, Utenos apskrities VPK operatyvaus valdymo skyriaus specialistą Albiną Šileiką. Mokinius supažindino su prieverpsčių, rankšluostinių istorija, kokie raštai buvo kuriame senovėje ir dabartyje. Padedant drožėjui mokėsi pasidaryti savas prieverpstes. Patyrė džiugesį, praturtino savo žodyną prieverpsčių ir rankšluostinių istorija ir prisilietė prie senųjų amatų puoselėjimo.

Skaityti daugiau...

Pagerbti savanoriai

Paskelbta: Sekmadienis, 16 Vasario 2020

2019 metų gruodžio 4 dieną Utenos kameriniame teatre įvyko Utenos kraštotyros muziejaus renginys „Šviesioji gyvenimo pusė“. Jaudinantis Utenos kamerinio teatro poezijos spektaklis „Girdėjau Tavo Atodūsį“ privertė nurimti ir stabtelėti... Padėkoti mokytojams savanoriams, tarp kurių buvo ir Albinas Šileika (mokė drožybos amato) prisiminti kartu praleistą laiką.
Odeta Tumėnaite Bražėnienė mokino, kaip pasigaminti angelą ir pasiruošti artėjančioms šventėms. O pasinėrę į Audronės Misiukaitės fleitos garsus, supratome, kad prasideda stebuklingas laukimo metas.
Utenos kraštotyros muziejaus PROJEKTAS „ŠVIESIOJI GYVENIMO PUSĖ“ Nr. 08.6.1-ESFA-V-911-20-0002

Utenos kraštotyros muziejaus informacija

Skaityti daugiau...

Lietuvos skautijos Vilniaus krašto Vingio tunto skautai susipažino su drožybos amatu

Paskelbta: Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019

2019-11-06 Vilniaus Ąžuolyno progimnazijoje vyko Vilniaus Vingio tunto skautų susitikimas su Liaudies meistru Albinu Šileika. Tradiciniai ir senieji amatai yra neatsiejama lietuviškosios kultūros dalis, tačiau norint šį paveldą perduoti ateities kartoms, reikia įdėti nemažai pastangų amatus skatinant ir atkuriant.

Vienas iš patraukliausių amatų, dominančių skautus, buvo medžio drožyba, todėl į svečius pasikvietė tautinio paveldo produktų tradicinį amatininką, medžio drožėją A. Šileiką, kuris supažindino su prieverpsčių, rankšluostinių istoriją, kokie raštai buvo kuriame senovėje, ir dabartyje. Skautai turėjo galimybę patys pamatyti išdrožtas prieverpstes, rankšluostines bei, padedant drožėjui A. Šileikai, pasidaryti savas prieverpstes.

Skaityti daugiau...

Tautodailininkas

Albinas Šileika

Tel.: +370 646 03680

El. paštas: albinas@sileikosprieverpstes.lt

http://sileikosprieverpstes.lt