Lietuvos skautijos Vilniaus krašto Vingio tunto skautai susipažino su drožybos amatu

Paskelbta: Pirmadienis, 18 Lapkritis 2019

2019-11-06 Vilniaus Ąžuolyno progimnazijoje vyko Vilniaus Vingio tunto skautų susitikimas su Liaudies meistru Albinu Šileika. Tradiciniai ir senieji amatai yra neatsiejama lietuviškosios kultūros dalis, tačiau norint šį paveldą perduoti ateities kartoms, reikia įdėti nemažai pastangų amatus skatinant ir atkuriant.

Vienas iš patraukliausių amatų, dominančių skautus, buvo medžio drožyba, todėl į svečius pasikvietė tautinio paveldo produktų tradicinį amatininką, medžio drožėją A. Šileiką, kuris supažindino su prieverpsčių, rankšluostinių istoriją, kokie raštai buvo kuriame senovėje, ir dabartyje. Skautai turėjo galimybę patys pamatyti išdrožtas prieverpstes, rankšluostines bei, padedant drožėjui A. Šileikai, pasidaryti savas prieverpstes.

Skaityti daugiau...

Utenos policijos bendruomenė susitiko su tautodailininku, kūrėju A. Šileika

Paskelbta: Šeštadienis, 26 Spalio 2019

Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, konferencijos salėje atidaryta kūrėjo, Utenos tautodailininko, medžio drožėjo, Utenos apskr. VPK operatyvaus valdymo skyriaus specialisto Albino Šileikos prieverpsčių-verpsčių paroda.

Į parodos atidarymą susirinkęs policijos bendruomenės nariai turėjo galimybę įsitikinti, kad Albinas tikrai turi dovaną prakalbinti medį įvairiais drožybos raštais, kiekvienas sukurtas darbas atskleidžia kūrėjo asmenybę, kiek daug yra valandų praleista norint sukurti drožinį, kurie skleidžia šilumą. Pats autorius kalbėdamas pasidžiaugė, kad tik parodos metu gali stabtelėti ir pažiūrėti kas nuveikta kūryboje ir eiti tolyn.

Skaityti daugiau...

Žaslių miestelyje įvyko tradicinių amatų ir folkloro šventė

Paskelbta: Šeštadienis, 14 Rugsėjis 2019

 

2019 rugsėjo 7 d. Žaslių miestelyje įvyko kasmetine tradicija tapusi tradicinių amatų ir folkloro šventė. Šiltas rudens šeštadienis padovanojo gražų orą, skambėjo lietuvių liaudies folkloro muzika, bei įtraukiančios amatų demonstravimas sukvietė visus kuriems svarbus lietuvių tautinis paveldas. Šventės dalyvius pasveikino Žaslių kultūros centro direktorė Raselė Ščerbatavičienė, seniūnijos darbuotojai, ir kiti svečiai. Susirinkusius linksmino folkloro kolektyvai LADUTA - Jonava, PILIAROŽĖ - Raudondvaris, VERPETA - Kaišiadorys, tautiška kepelija SUTARAS - Vilnius.

Skaityti daugiau...

Projekte „Šviesioji gyvenimo pusė“ A. Šileika su dalyviais kūrė aukštaitiškas prieverpstes

Paskelbta: Šeštadienis, 28 Rugsėjis 2019

2019-09-16 ir 17 dienomis Utenos tradicinių amatų centre „Svirnas“ vyko kūrybinės terapinės dirbtuvės „Amatų klubas“, jos metu mokytojai savanoriai Dalia Urbonienė ir Albinas Šileika neįgaliuosius supažindino su AUKŠTAITIŠKOMIS PRIEVERPSTĖMIS, jų paskirtimi ir pritaikymu šiandien. Mokėsi ornamento komponavimo bei proporcijų sudarymo principų. Kūrė savo ornamentą ant medžio lentelės, išpjaustė ir suteikė lentelei prieverpstės formą.

Skaityti daugiau...

Uteniškiai dalyvavo „Lietuvos diena Taline 2019“

Paskelbta: Trečiadienis, 05 Birželio 2019

2019-05-25 Estijos Respublikoje įvyko LIETUVOS DIENA TALINE 2019 (Leedu päev Tallinnas) – tai Estijos Lietuvių Bendruomenės ir Estijos etnografinio muziejaus po atvirum dangumi bendras renginys, dedikuotas Lietuvos etnografiniam ir kulinariniam paveldui. Renginys buvo atviras visiems muziejaus svečiams, o lietuvių bendruomenės nariai mėgavosi išskirtiniu dėmesiu ir sąlygomis.

Renginyje lankėsi svečių būrys iš Lietuvos Lietuvos tradicinių amatų meistras, medžio drožėjas, poliicininkas Albinas Šileika, karpinių, linoraižinių meistrė Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė, tautodailininkė, sertifikuota amatininkė, grafikos dizaino studentė Adelė Bražėnaitė, vyko parodomasis šakočio kepimas, kurį paruošė meistrė iš Juodupės Laimutė Sadauskienė.

Šventės tikslas pristatyti Lietuvos tautinį paveldą: prieverpsčių drožybą, karpinių, raižinių meną, lietuvišką virtuvę, šokius, dainas, tiek taliniečiams, miesto svečiams bei Estijos lietuvių bendruomenės jaunesnei, vyresniajai kartai.

Skaityti daugiau...

Tautodailininkas

Albinas Šileika

Tel.: +370 607 69552

El. paštas: albinas@sileikosprieverpstes.lt

http://sileikosprieverpstes.lt